שברים

הצגה מבוססת על מחזה ישראלי מקורי

תיאטרון הסימטה

מזל דגים 8, יפו

12.07.19 / 21:00

כשהאהבה פורחת החיים דבש.

כשהיא מקרטעת, אז...?

מחזה המבוסס על סיפורים אמיתיים,

שהם מראה לחיי זוגות בישראל.

עלות כרטיס 70 ש"ח
להזמנת כרטיסים 050-3350753

מפיק

דים אמור

בימוי, תנועה ועיצוב פס קול

פאולו א. מואורה

שחקנים

ספיר עקרי ורוסלן ויליטניצקי

מחזאית

אורלי נתנאל

תקציר

ההצגה מנסה להראות 4 סוגים של משברים בין זוגות. הכוונה היא לסמן את השבירה של חיי הזוגיות והמשפחה כסוג של שבירה במרקם החברתי. הגירושים שהפכו בתקופתינו למגיפה פוגעים ברווחה החברתית והכלכלית. ההשלכות הכלכליות והחברתיות הינן מאוד רחבות ואם תנתן לזה עדיפות גבוהה במעלה עם העמדת אנשי מקצוע שינהלו חזית עיקשת ונחושה במצוקות שמתעוררות מהמחלוקות ומהגירושים ניתן יהיה לבנות חברה חזקה יותר. יש להעביר את המיקוד והאחריות הציבורית מעורכי הדין, השופטים, ההוצאה לפועל ואנשי הרווחה לאנשים שהאג'נדה שלהם תהיה לנטרל את מוקדי הבעיה ולאפשר לאנשים למצוא דרכים נוספות לפיתרון מצוקותיהם. ההצגה מהדהדת בעיה שלא זוכה להתייחסות באופן הראוי בחברה שלנו. ניהול נכון של מחלוקות בין זוגות יאפשר לזוגות להגיע למקומות טובים יותר בחייהם.

טריילר

מקור ההשראה

אורלי נתנאל, חיברה את הספר 'זוגיות הורות – האתגר' במסגרת הדוקטורט שלה והחליטה לקחת את הנושא צעד קדימה עם מחזה אקטואלי, נשכני, הממחיש בצורה מעוררת מחשבה את דחיפות ההתערבות בחיי זוגות וגורל הילדים.

 

 

"מכיוון שהדוקטורט שלי נכתב במטרה לגרום לכך שהמדינה תכניס למערכת השעות גם לימודי הכנה לזוגיות, הרי שהספר שכתבתי, בשם 'זוגיות והורות האתגר', כיוונתי גם כן לכך שכל זוג חייב להכיר את עצמו טוב יותר להתנקות מחסמים רגשיים שהוא מביא עמו לזוגיות, וכמובן לדעת להתמודד עם החסמים הרגשיים של בן הזוג".

דברי פתיחה מהצגה ב- 2017

כתבה על

שברים' מ- 19 ביולי 2017'

TLV: Times

כתבה על

הצגות ב.. אפס שקלים

TLV: Times

תמונות מחיי נישואים - 4 מערכות של 4 מצבים שונים בין בני זוג נשואים עם ילדים. את האשה מגלמות 2 שחקניות והבעל, מביאים לצופה חתך מציאותי על זוג די בנלי המוכר לכולנו, על הויכוחים, קצר בתקשורת, חוסר אמפתיה אחד/ת לשני/ה, חוסר סובלנות וסבלנות ומעמידים בפני הצופים הנמצאים במסגרת זו, מראה חדה וברורה. שאפו לאורלי נתנאל ולצוות שבזכותו הופקה ההצגה

שרה אהרונוביץ קרפנוס

תודה על החוויה נהנתי לצפות ולתעד. הצגה מהחיים עצמם. בהצלחה גם בהמשך

בועז פסטרנק

צור קשר

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.