ד”ר עופר ריחני, היסטוריון, סופר ומשורר מספר על 4 ספריו ב- 2 ראיונות

ד"ר עופר ריחני, היסטוריון, סופר ומשורר שזוכה להערכה ולהוקרה רבה, מספר על ספריו "המהפכנים הגדולים בהיסטוריה" ו"אש אהובתי", ובראיון שני על מלחמת העולם השנייה על פי ספריו “כרוניקה” ו”קרבות המפנה”.

שלושה מהפכנים גדולים היו בהיסטוריה. שלושתם משכילים. שלושתם האמינו בתורה של מרקס. שלושתם רצחו רבים עד אשר הקומוניזם הפך לשילטון מקובל. לנין וקאסטרו היו שניהם עורכי דין. לנין למעשה לא זכה להיות שנים רבות שליט על ברית המועצות אך לחם שנים על דעת הקהל בברית המועצות כשהוא גורם לאנשים במולדתו להכיר ולהאמין בקומוניזם ולבסוף הצליח להעיף את הצאר מכיסאו.

קסטרו, כשהגיע לשילטון בקובה, אכן קידם את מדינתו בעזרת הקומוניזם, ואילו הרופא הארגנטינאי צ'ה גווארה שהאמין בקומוניזם סייע לקסטרו ואחר כך למדינות נוספות להכניס את הקומוניזם למדינתן.

ישנה דעה שנירצחו בעולם כמאה מיליון איש על מנת להחדיר את הקומוניזם בעולם. גם כיום ישנן מדינות רבות שתורתו של מרקס מהווה אבן יסוד בממשל שלהן.

מוזמנים להאזין לראיון מרתק עם עופר ריחני, היסטוריון, שספריו "הכרוניקה" ו"קרבות המפנה" מומלצים על ידי משרד החינוך. שני ספרים שעוסקים במלחמת העולם השנייה.

נערך ב- 10 ביוני 2018

עופר ריחני מספר על מלחמת העולם השנייה על פי ספריו "כרוניקה" ו"קרבות המפנה".

נערך ב- 13 בספט' 2016

השאר תגובה