ילדים מתאבדים בצבא כתוצאה מהרחקת האב

ילדים מתאבדים בצבא כתוצאה מהרחקת האב

אורלי נתנאל
10 בפברואר 2018

האם המגיפה שגברים מואשמים בהטרדה מינית כלפי בנותיהם אמורה להטריד אותנו? כמה כאב יש בזה? ומה העלות הכלכלית למדינה? האם מישהו מוכן להעלות את זה כנושא בעייתי שיש לתת עליו את הדעת?

סיפור אמיתי: יום אחד מקבל שוקי טלפון מהאמא של בתו. תגיע להלוויה של שירה בשעה 12:00 בהר הרצל. ואל תתקרב לקבר בשעת הטקס. שוקי כבר 18 שנה משלם את הדמי מזונות מבלי לראות את הילדה שלו. הוא הואשם כמו רבים וטובים בארץ שעשה בה מעשים מגונים. הוא קיווה שבכל זאת כשתגדל תרצה להכיר אותו. הדבר האחרון שחשב עליו הוא שהיא תתאבד בצבא. היה טקס מרשים ביותר ואת ההשפלה שהיתה מנת חלקו הוא בלע כמו גברים רבים במדינה בכאב רב. אני כתבתי על הסיפור הזה מחזה ואני מזמינה אתכם לצפות בו (המפיק הוא דים אמור):

כמו כן, מצורף כאן סרטון של רוני קאשי, אחד מהאבות שמוכן גם לשתף מתחושותיו לגבי איך המערכת פועלת. וכן עורך הדין ירון מיידן, שדיבר בכנסת על התקלות בשדה המשפטי כיום.

https://www.facebook.com/roni.cashi.3/videos/143687526439830

https://www.facebook.com/YaronMeydan.Adv/videos/1409130139168073/

שנבין, אם היום כסף רב הולך על מערכת עקומה, הרי הדור הבא יצטרך לממן את התיקון למערכת העקומה.

שואלים אותי לעיתים למה אני מצדדת בצד של הגברים. התשובה היא שלכל גבר יש אמא, וכל ילדה שלא זוכה לגדול עם אבא תהיה כנראה גם אמא בחסך גדול.

אורלי נתנאל

ילידת 1960. בעלת דוקטורט מאוניברסיטה בחו"ל בפילוסופיה של החינוך. הוציאה ספר בהוצאת אוריון: "זוגיות ומשפחה האתגר" שמתבסס על הדוקטורט. בעלת שלושה תארים שניים מאוניברסיטת תל-אביב במוסיקולוגיה, ברב-תחומי ובמדיניות ציבורית.

השאר תגובה